Qualifier Round 1 Heat Sheet
1
1/10 2wd Buggy (Heat 1/1)
Length: 6:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1Gary Martin Jr
2 2Jeff Cisney
3 3Shawn Preston
2
1/10 4wd Buggy (Heat 1/2)
Length: 6:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1Rob Isaac
2 2Buzzy Wright
3 3William Lyddane
4 4Jacob Hardison
3
1/10 4wd Buggy (Heat 2/2)
Length: 6:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1Chip Mathews
2 2Jeff Avery
3 3Colin Bombara
4 4C J Matthews
5 5Justin Helbert
4
Sportsman (Heat 1/3)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1Haylee Martin
2 2Matthew Higgs
3 3Lucas Frymyer
4 4Troy Holman
5
Sportsman (Heat 2/3)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1Steven Batten
2 2Drew Higgs
3 3Gary Martin Jr
4 4Mike Strobel
5 5Tim Lawhorne
6
Sportsman (Heat 3/3)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1Butch Mathews
2 2Dylan Preston
3 3Robert Edwards
4 4Thomas Miller
5 5Peyton Ferree
7
Fiesta (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1Justin Crenshaw
2 2Nathan McCallister
3 3Andrew Higgs
4 4Twan
5 5Seth Hardison
8
1/10 4wd Short Course (Heat 1/2)
Length: 6:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1William Lyddane
2 2Buzzy Wright
3 5Bennie Wilkerson
4 6Thomas Miller
5 3Dale Funk
6 4Justin Helbert
9
1/10 4wd Short Course (Heat 2/2)
Length: 6:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1Jacob Hardison
2 2Bryan Frymyer
3 3Nathan McCallister
4 4Jeff Avery
5 7Justin Crenshaw
6 8Twan
10
1/8 Electric Truck (Heat 1/1)
Length: 6:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1Rob Isaac
2 2Brandon Swisher
3 3Darrell Ferree
4 4William Lyddane
5 5Cowboy
11
1/8 Electric Buggy (Heat 1/3)
Length: 6:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1Twan
2 4Justin Helbert
3 5Gordon Miller
4 6Brandon Hutto
5 2Chris Mullin
6 3Perry Adams
12
1/8 Electric Buggy (Heat 2/3)
Length: 6:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1Dale Funk
2 2Chad Segner
3 3Colin Bombara
4 4Tanner Mullins
5 6William Lyddane
6 7Rob Isaac
13
1/8 Electric Buggy (Heat 3/3)
Length: 6:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1David Gibson
2 3Shawn Preston
3 4Jeff Avery
4 5Andrew Higgs
5 7Brandon Swisher
6 6Cowboy
Event Stats & Details
Race Track Adrenaline Off-Road Track
Registrations Entries: 68
Drivers: 45
Total Race Laps 2,753
Total Race Time 19 hours, 40 minutes, 5 seconds
close X